آشنایی با تالار

تالار پرسش و پاسخ محل تعامل مربیان و فراگيران است. اولین فعالیت در تالار معمولا یک گفتگوی ساده با مضمون خوش آمدگویی و معرفی می باشد. مربی در اولین تماسی که براي معرفی و آشنايی با فراگيران دارد، از آنها می خواهد که در تالار پرسش و پاسخ، به پيام خوش آمدگویی و معرفی مربی پاسخ دهند.
به مربیان گرامی پپیشنهاد می شود در اولین جلسه ی یک به یک، پیگیری مشارکت فراگیران در تالار را داشته باشد و از فراگیرانی که هنوز به پیام معرفی، پاسخ ندادند بخواهد در زمان این جلسه و در حضور مربی اقدام به پاسخگویی نمایند. این پیام اولیه، حس اضطرابی که برخی فراگیران برای مشارکت در جمع دارند را از بین می برد.
یکی از مهمترین دغدغه های مربی در آکادمی یاسان، پیگیری فعالیت فراگیران در تالار پرسش و پاسخ خواهد بود. مربی برای افزایش فعالیت فراگیران در تالار، با مشورت مشاور و با اتکا به ابتکار و خلاقیت خود، اقدام به فعالیت در تالار می نماید.

تالار پرسش و پاسخ از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بستر مناسبی برای طرح سوال، اشتراک گذاری ایده، همکاری و هماهنگی بچه ها، تبادل نظر و اطلاع رسانی می باشد و این مهم زمانی به سرانجام خواهد رسید که مربی به اهمیت استفاده از تالار پی برده باشد و فراگیران را تا زمان ارتباط گیری با تالار به استفاده از این بستر تشویق نماید.

 

 

در زمینه فعالیت مربی در تالار نکات ذیل قابل توجه است:

  • مربی بر فعالیت های فراگیران در تالار نظارت دارد و در جلسات یک به یک، نسبت به نحوه فعالیت آنها واکنش متناسب نشان می دهد، مانند تشویق کسانی که فعالیت دارند، دعوت از کسانی که مشارکت کمتری دارند، راهنمایی و جهت دهی به فعالیت آنان و …
  • مربی اطلاعیه های کلوب را در تالار برای فراگیران سنجاق (پین) می کند.
    تعداد پست های پین شده در تالار بیش از سه پست نباشد و بازه زمانی پین شدن یک مباحثه، حداکثر یک هفته می باشد. برای به روز نگه داشتن تالار و نشان دادن اهمیت مطالب پین شده، مربی می بایست پست های پین شده را مدیریت نماید.

Leave a Comment