ماینکرفت چیست؟

ماینکرفت (Minecraft)  از پرطرفدارترین، محبوبترین و سرگرم کننده ترین بازی های فکری محصول استودیوی بازیسازی موجانگ (Mojang) است که در سال ۲۰۱۴ میلادی شرکت مایکروسافت با خریداری شرکت موجانگ از مارکوس پرسون ملقب به ناچ (صاحب شرکت موجانگ)، مالکیت فکری این بازی را از آن خود کرد.

دنیای بازی Minecraft نامحدود است و تا بینهایت ادامه می یابد. با حرکت بازیکن به سمت مناطق نا شناخته، این مناطق با توجه به Map Seed یا بذر نقشه ساخته می شوند و نقشه هیچ گاه تمام نمی شود.
یک دنیای ماینکرفت شامل اقلیم های پرشمار، از جنگل های استوایی تا کویر و اقیانوس، می باشد. زمین بازی دارای غار های بزرگ ، کوه های مرتفع ، دریاچه ها ، برکه ها و دشت های وسیع می باشد.
بازی دارای شب و روز می باشد و هر شبانه روز آن معادل 20 دقیقه واقعی است.
ماینکرفت یک بازی سه بعدی است و بازیکن در این بازی هدف مشخصی ندارد که تمام تلاش خود را صرف رسیدن به آن بکند.
در ماینکرفت این « خلاقیت ، نوآوری و کارگروهی » است که حرف اول را می زند و این بازی را استثنایی کرده است. گیم پلی بازی به صورت پیش فرض « اول شخص » می باشد.

بازیکنان در دنیای سه بعدی حضور دارند که زمینی تقریباً بی‌نهایت را کاوش می‌کنند و ممکن است مواد اولیه، ابزارها و وسایل را کشف یا استخراج کنند که با استفاده از آنها سازه‌های مختلف و متفاوتی بسازند.

بازی دو حالت اصلی بقا و خلاقانه دارد. در حالت بقا بازیکنان باید منابعی را برای ساختن جهان و حفظ سلامتی خود بدست آورند و در حالت خلاقانه، بازیکنان منابع و جان نامحدود دارند و می‌توانند پرواز کنند. بازیکنان می‌توانند برای ایجاد مکانیک، آیتم‌ها و دارایی‌ها و گیم پلی بازی را با افزونه‌ها و برای شکل بلاک و آیتم‌ها و بلاک‌ها از تکسچر پک استفاده کنند.

Leave a Comment