هاردکور

صفحه مرگ حالت هاردکور، جایی که می گوید “بازی تمام شد!” به جای “تو مردی”

هاردکور یک نسخه انحصاری نسخه جاوا از Survival و یکی از حالت های اصلی بازی در Minecraft است. در این حالت، جهان به درجه سختی از نوع “سخت” قفل شده است و بازیکن پس از مرگ نمی تواند دوباره اسپان (spawn)کند.

دکمه حالت بازی که هاردکور را نشان می دهد.

ویژگی کلیدی حالت هاردکور این است که به بازیکن این امکان داده نمی شود که پس از مرگ ، مانند سایر حالت های بازی، مجدداً بازی کند. در عوض، دو دکمه بر روی صفحه مرگ وجود دارد: “Spectate world” و “Title screen”.
«دنیای Spectate» بازیکن را روی حالت تماشاگر قرار می‌دهد و بازیکن را در نقطه تخم‌ریزی جهان مجدداً پخش می‌کند و باعث می‌شود فقط در آن حالت دنیا را ببیند و کاوش کند.
دکمه “Title screen”(صفحه عنوان) به سادگی بازیکن را به صفحه منوی اصلی هدایت می کند. باز کردن دوباره جهان، بازیکن را به همان صفحه مرگ در بازی باز می گرداند. لنگرهای Respawn بازیکنان را در حالت هاردکور زنده نمی‌کنند.

علاوه بر این، جهان های حالت هاردکور به درجه سختی از نوع “سخت” محدود شده است.

هنگام ایجاد دنیای حالت هاردکور، گزینه‌های Enable Cheats و Bonus Chest جهان روی OFF قفل می‌شوند.
در منوی انتخاب جهان، جهان های حالت هاردکور متن قرمز تیره را با خواندن “حالت هاردکور!”

در حالت هاردکور، قلب‌هایی که سلامت بازیکن را نشان می‌دهند متفاوت به نظر می‌رسند، زیرا دارای علائم قرمز تیره در داخل نماد هستند.

حالت هاردکور مخصوص دنیاهاست نه بازیکنان! متغیری که تعیین می کند جهان در حالت هاردکور است یا خیر در ذخیره می level.datشود. بنابراین، بازیکن می‌تواند(در صورت فعال بودن تقلب‌ها) برای قرار دادن خود در حالت Creative استفاده کند. بازیکنان در حالت خلاق در حالی که در دنیای حالت هاردکور هستند همچنان صفحه مرگ حالت هاردکور را پس از مرگ می بینند. /gamemode creative

پس از ایجاد جهان، تغییر حالت هاردکور معمولاً غیرممکن است، اگرچه می‌توان از برنامه‌های دیگر مانند NBTExplorer برای تغییر آن با تنظیم hardcoreتگ بر روی ۱ (هاردکور) یا ۰ (عادی) استفاده کرد.

با این حال، امکان فعال کردن تقلب ها از طریق ویژگی Open to LAN در منوی مکث وجود دارد. از اینجا، بازیکن می‌تواند در حالی که جهان پس از مرگ را تماشا می‌کند، تایپ کند تا خود را به حالت Survival برگرداند و بتواند دوباره با تقلب مرگ بازی کند. /gamemode survival

حالت هاردکور گزینه ای برای چند نفره است و عملکردهای آن مشابه حالت تک نفره است. همه بازیکنان حالت هاردکور را فعال کرده‌اند.

اپراتورهای سرور می توانند از کد زیر برای تغییر حالت بازی خود یا بازیکن دیگر استفاده کنند. /gamemode

Leave a Comment