بقا

بقا (survival)

حالت بقا در Minecraft

میله های سلامت و گرسنگی و همچنین جیب در این تصویر قابل مشاهده است.

Survival یکی از حالت های بازی در Minecraft است. بازیکنان باید منابع را جمع آوری کنند، ساختارهایی بسازند، با اوباش نبرد کنند، غذا بخورند و در تلاش برای زنده ماندن جهان را کشف کنند.
در Bedrock Edition، بازیکنان ممکن است در دنیایی که روی Flat تنظیم نشده است، در حالی که در حالت Survival بازی می‌کنند، دست‌آوردهایی دریافت کنند که تقلب‌ها، افزونه‌ها و امتیازات میزبان خاموش است. اگر بازیکنی دنیایی را در حالت Creative بسازد و سپس آن را در حالت Survival بارگذاری کند، بازیکن نمی تواند در آن دنیا دستاوردهایی کسب کند. در بازیMinecraft Survival، هدف اصلی زنده ماندن،ساختن، کاوش و تفریح است، اما همچنین یک هدف اختیاری در Survival، شکست دادن اژدهای پایانی است

یک میز کاردستی که برای ساخت بیشتر اقلام مورد نیاز است.

در Survival، بازیکنان دارای موجودی هستند که شامل چهار ردیف اسلات است که برای ذخیره اقلام مورد استفاده قرار می‌گیرند ، که 9 تای آنها در جیب (هاتبار) یافت می‌شوند. برخلاف حالت Creative که در آن بلوک‌ها می‌توانند فوراً از بین بروند،همه بلوک‌ها به زمان معینی برای شکستن نیاز دارند. از این اقلام می توان در دستور العمل ها برای ساخت ابزارهایی از جمله (کلنگ، تبر، شمشیر، بیل) و موارد دیگر استفاده کرد.
همچنین با کلیک کردن روی کتاب دستور غذا در گوشه سمت چپ پایین، می توان به دستور العمل ها دسترسی پیدا کرد. این فرآیند به عنوان کاردستی شناخته می شود. بیشتر دستور العمل های کاردستی نیاز به یک میز کاردستی دارند. برخی از اقلام را نمی توان با صنایع دستی به طور معمول به دست آورد و برای پردازش نیاز به کوره دارد (به عنوان مثال شیشه برای ذوب به ماسه نیاز دارد). 

موجودی اولیه حالت Survival از نسخه 1.12.

در حالت بقا، بازیکن می تواند از محیط (آسیب سقوط، خفگی، گدازه و یخ زدن) و از اوباش متخاصم (مگر بازی در Peaceful که در آن اوباش متخاصم غیرفعال هستند) آسیب دریافت کند. بازیکنی که آسیب کافی دریافت می‌کند، می‌میرد و در این صورت بازیکن به نقطه اولیه(respawn)، یا به تختی که قبلاً در آن خوابیده بود، بازمی‌گردد.
اگر تقلب‌ها فعال باشند، بازیکن می‌تواند با استفاده از دستور به حالت بقا برود اما نمی‌تواند دستاوردها و پیشرفت‌هایی کسب کند. 


کد حالت بازی: gamemode survival/

در غارهایی مانند تصویر، بازیکنان می‌توانند منابع زیادی را پیدا کنند که برای پیشروی در حالت Survival لازم است.
بازیکن می تواند در حالت Survival با شکست دادن اژدهای ender در پایان یک “پایان” دریافت کند، اما این بازی را خاتمه نمی دهد. این یک آیتم جایزه ( تخم مرغ اژدها )، مقدار زیادی تجربه را فراهم می کند، ” شعر پایان” را فعال می کند و دروازه ای را باز می کند تا دسترسی آسان تر به جزایر انتهایی بیرونی را فراهم کند. یکی دیگر از اهداف مشترک تحقق تمام دستاوردهای از پیش تعریف شده است. اقیانوس ها همچنین دعوت به اکتشاف می کنند، زیرا مرجان ها، بناهای تاریخی و موجودات سازگاری مانند نگهبان،ماهی و … را داراست. بازیکن همچنین می‌تواند به‌طور اختیاری با رئیس بجنگد تا ستاره‌ای را به دست آورد تا بتواند یک فانوس دریایی بسازد، که تمام دستاوردهای درون بازی را نیز تکمیل می‌کند. یک بازیکن می تواند پس از یافتن شهر پایانی در پایان، یک elytra و بیشتر را جستجو کند.

Survival تک نفره حالت پیش فرض بازی Minecraft است. تا زمانی که بازیکن حداقل یک بار بازی را انجام داده باشد تا امکان دانلود فایل های بازی در دستگاه خود را داشته باشد، می تواند به صورت تک نفره به صورت آنلاین یا آفلاین بازی شود.

 

دو بازیکن با هم کار می کنند تا یک پناهگاه در بازی Survival چند نفره بسازند.

بازی چند نفره Survival به بازیکن ها اجازه می دهد به یک سرور مرکزی Minecraft متصل شوند. این امکان بازیکن ها را قادر می سازد تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و با یکدیگر (یا علیه یکدیگر ) کار کنند تا به اهداف بقای خود دست یابند. این بیشتر برای دوستان استفاده می شود تا در یک سرور خصوصی با هم بازی کنند.

Leave a Comment

On this page